Ultrabreathe bílý

Nový produkt

Ultrabreathe bílý - základní model "Stop asthma"

Více informací

3 ks

Upozornění: poslední kus skladem!

990,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Odpor dýchání: Mechanický (kulička)
Regulace odporu dýchání: Ručně

Více informací

Ultrabreathe je vhodný pro:

  • osoby s respiračními onemocněními jako je astma, chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN), bronchitida, cystická fibróza
  • osoby postižené nemocemi srdce (chronické srdeční selhání) nebo poraněním páteře (paraplegici, kvadruplegici ...)
  • osoby před operací pro posílení pooperační respirační funkce plic
  • osoby s respiračním omezením po odstavení od plicního ventilátoru
  • osoby se spánkovými poruchami dýchání (spánková apnoe, ...)

Co je Ultrabreathe?

Ultrabreathe je odporový přístroj pro trénink dýchacího svalstva. Zvyšuje výkon a výdrž sportovce, fyzickou a psychickou pohodu. Jednoduchý přístroj významně posiluje respirační kapacitu plic, bránici a dalších svaly, pohyb krve a regeneraci mezi úseky sportovního výkonu. Trénink s Ultrabreathe je časově a technicky nenáročný. Pro významný efekt postačí (a doporučuje se) 25 nádechů 2x denně – nejlépe ráno a večer. Je přínosem také při zahřívací technice, kdy běžné techniky bránici nepomáhají.

Komu lze Ultrabreathe doporučit?

Sportovcům – a to jak vrcholovým, tak nadšencům pro outdoorové a multisportovní aktivity. Využijete ho pro prakticky všechny sportovní disciplíny, se zřetelem na běh, cyklistiku, kanoistiku, potápění, plavání, vysokohorskou turistiku, aj. Ultrabreathe je zároveň hojně využíván v rámci respirační fyzioterapie indikované lékaři při řadě onemocnění a poruchách dýchací soustavy. Nedoporučuje se u osob s anamnézou spontánního pneumotoraxu, při zlomeném žebru, s astma bronichale, dále u dětí pod 7 let (u dětí od 7 do 16 let lze použití doporučit jen za dohledu dospělé osoby). Přístroj je v neposlední řadě vhodný pro běžnou populaci pro zvýšení fyzické a rovněž psychické odolnosti při zvládání stresových situací.

Jak Ultrabreathe používat?

Důležité je především vyvarovat se nevhodného "horního dýchání", které zatěžuje pouze pomocné svaly. Prvé 3 dny tréninku nastavíte odpor na nejnižší hodnotu a dokončíte 25 dechů. Nádech by měl trvat 1 až 2 vteřiny. Spontánní a tichý výdech pak 3 až 4 vteřiny. Celkem cvičení zabere okolo 2 minut času. Po 3 dnech zvyšte odpor přístroje i zátěž na 30 dechů. Sportovcům se doporučuje trénovat 2x denně s alespoň šestihodinovou přestávkou. Častější trénink nemá význam a má riziko přetrénování.

Trocha historie výrobce a přístroje

První Ultrabreathe byl vyroben v  roce 1997 a od té doby je v mnoha variantách užíván více než 350 000 uživateli v řadě zemí. Přístroj Ultrabreathe ™ je patentován. Pro dobrou funkci přístroje je důležité udržení stabilního odporu vzduchu v závislosti na rychlosti. Patentovaný systém Comfort Valve pomáhá odpor blízký přirozenému dýchání. Výrobek je vybaven CE certifikátem a registrován ve Velké Británii Medicines & Healthcare Regulatory Agency a v USA ve FDA jako zdravotnické zařízení třídy 1. Je vyráběn v EU ve Velké Británii.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Ultrabreathe bílý

Ultrabreathe bílý

Ultrabreathe bílý - základní model "Stop asthma"