Polar Grit X černý M/L

Nový produkt

Outdoorové multisportovní hodinky pro efektivní trénink

Outdoorové multisportovní hodinky s pokročilou výbavou pro efektivní trénink. Robustní tělo hodinek kombinuje s nízkou hmotností 64 gramů. Disponuje GPS přijímačem, magnetickým kompasem, barometrickým výškoměrem a nepřebernou škálou praktických tréninkových funkcí!

Délka řemínku (obvod zápěstí): M/L = 155 mm až 210 mm; S = 130 až 185 mm

Více informací

2 ks

Upozornění: poslední kus skladem!

11 490,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Frekvence přenosu: Bluetooth smart
Limity tepové frekvence: 5 zátěžových zón
Bezdrátové měření TF s přesností EKG: ANO
Energetický výdej: kCal + % spálených tuků
Klidový test kondice: Výpočet VO2max
Relaxační test: NE
Ortostatický test přetrénování: doporučí délku zotavení po zátěži
Tréninková zátěž: monitoring zátěže a zotavení
Přínos tréninku: okamžitá zpětná vazba
Kondiční programy: NE
Intervalový trénink: lze přenést z PC
Mezičasy: 99 mezičasů
Časovače (odpočet k nule): až 3 nezávislé časovače
Ukazatel aktuální pozice v nastavené zóně: ANO
Zámek aktuální zóny: použije tuto zónu pro zbytek záznamu
Ukládací interval: 1 vteřina (automaticky)
Tep po tepu (R-R interval): NE
Max.délka záznamu: 24 hodin
Kapacita paměti: 99 záznamů
Týdenní přehledy: NE
Dlouhodobé statistiky: ANO (lze kdykoliv vynulovat)
Kapacita (výdrž) baterie: 40 hodin měření
Tréninkový deník v PC: online
Přenos na Polar Flow: USB kabel
Kompatibilita s Mac OS: ANO
Přenos do SW ProTrainer5: NE
Přenos z PC do sporttesteru: USB kabel
GPS senzor: interní GPS senzor
Rychlost / Tempo: ANO
Vzdálenost: ANO
Výškoměr: z GPS souřadnic
Teplota: ANO
Kadence (cyklo): ANO
Sklon: ANO
Denní čas: 12 či 24 hodinový režim
Budíček: ANO
Upomínky: vibrace
Datum a den v týdnu: ANO
Podsvícení displeje: ANO
Vodotěsnost: 30m (3ATM)
Měření TF pod vodou: ANO
Vysílač tepové frekvence: Polar H6/H7/H10 (BT smart)
Počet displejů při záznamu: 3 až 8
Max. počet údajů (řádků) na displeji: 4
Editace zobrazení na displejích: ANO
Prokreslení trasy v PC: ANO (z GPS souřadnic)
Frekvence kroku: ANO (s nožním snímačem rychlosti)
Průměrná délka kroku: ANO (s nožním snímačem rychlosti)
Kompatibilní s cyklosnímači rychlosti + kadence: BT smart
Kompatibilní s nožním senzorem: BT smart
Zobrazení tepové frekvence: tepy / % z maxima TF
Dosah signálu: 30 metrů (Bluetooth)
Notifikace (hovory, zprávy, události) ANO (iOS + Android)
Záruční doba: 24 měsíců
Optické měření TF: čidlo na spodním krytu
Komunikace s mobilními telefony: Bluetooth Smart 4.0
Akcelerometr (rychlost/tempo + vzdálenost): ze zápěstí

Více informací

Polar GRIT X se představuje jako velmi odolný outdoorový sportester, čemuž odpovídá robustní konstrukce (military standard 810G) i úctyhodná vodotěsnost (WR100). Výdrž baterie při plném příjmu GPS dosahuje 40 hodin, navíc v režimu "power save" se prodlužuje až na 100 hodin!

Z hlediska designu potěší kovová tlačítek, velmi citlivá a příjemná na ovládání. Kalibrovatelné barometrické čidlo pomáhá výškoměru k přesnějšímu měření. Předpověď počasí Vás nenechá ve štychu a pomáhá optimálně plánovat své tréninky. Hill Splitter™ rozdělí Váš tréninkový výkon podle stoupání a klesání. Třešničkou na dortu outdoorových funkcí je pak spolehlivý a výkonný kompas.

Snímání tepu ze zápěstí je přesnější než kdykoliv předtím díky technologii Polar Precision Prime = 4 fotoelektrické členy + několik červeno-zelených diod + 4 dotykové elektrody. Rozšíření barevného spektra přispívá k eliminaci vlivu odstínu kůže na přesnost měření. Sporttester je samozřejmě kompatibilní s hrudními pásy typu Bluetooth (Polar H9  / Polar H10).

Hodinkám nechybí další praktické funkce značky Polar: měření běžeckého výkonu přímo ze zápěstí, podrobný monitoring spánku (analýza spánkových cyklů + celkové kvality spánku), precizně zpracované kondiční testy i tréninkové plány či komplexní přehled denní aktivity. Měření všech parametrů můžete zpřesnit využitím externích cyklistických nebo běžeckých Bluetooth senzorů.

Maximální zpětnou vazbu získáte propojením svého sporttesteru Polar s aplikací Polar Flow (verze pro PC, Mac i chytré telefony). Polar lze také synchronizovat s řadou praktických aplikací třetích výrobců - jako je kupříkladu Strava, Komoot, MyFitnessPal, Endomondo... 

Video s ukázkou použití tréninkových funkcí Polar grit x

Obsah balení:

 • Sporttester Polar Grit X se zabudovaným GPS senzorem a optickými čidly pro měření tepu ze zápěstí
 • USB kabel (pro nabíjení a přenos údajů do PC)
 • Návod k použití

VIDEO: POROVNÁNÍ GRIT X A VANTAGE V

Měření tepové frekvence

Polar Grit X měří tepovou frekvenci primárně ze zápěstí optickým snímačem tepu. Na frekvenci Bluetooth Smart 4.0 komunikuje také s hrudními pásy (Polar H6, H7, H9, H10). V průběhu tréninku zobrazuje:

 • okamžitý tep
 • průměrný tep
 • maximální dosažený tep
 • průměrný tep v úseku
 • zone pointer (grafické zobrazení nastavených zón)

Měření rychlosti a vzdálenosti

Polar Grit X měří rychlost a vzdálenost několika možnými způsoby. Primárně využívá integrovanou GPS pod otevřeným nebem (díky dvěma různě nasměrovaným anténám je pravděpodobně nejpřesnější na trhu). Nebo měří rychlost a vzdálenost přímo ze zápěstí, tedy bez GPS (ideální do fitness a pro indoorové sporty). Sporttester je také kompatibilní s externími běžeckými i cyklistickými snímači. Při tréninku můžete na hodinkách sledovat:

 • okamžitá rychlost nebo tempo (km/h, min/km)
 • průměrná či maximální rychlost
 • vzdálenost
 • vzdálenost úseku (ve vazbě na stopky)
 • průměrná rychlost úseku

Výškoměr

K měření výšky Polar Grit X využívá vlastní barometrický senzor. Výchozí výška je automaticky kalibrována přes GPS. Na displeji můžete sledovat:

 • okamžitá výška
 • převýšení (nastoupané / naklesané metry)
 • výškový profil trati

Stopky

Polar Grit X nabízí samostatné stopky s mezičasy. Mezičasy se dělí na ručně zadané a automaticky pořízené (například po nastavené vzdálenosti). Mezičas obsahuje také informace o průměrné rychlosti, vzdálenosti, průměrném tepu.

 • čas tréninku
 • ruční čas úseku
 • čas minulého úseku
 • aktuální čas nového úseku
 • automatický záznam mezičasu

Monitor denní aktivity

Monitor denní aktivity ve sporttesteru sleduje běžnou denní činnost. Jasně ukáže, kolik času se hýbete, kolik prospíte a kolik strávíte na židli v kanceláři. Monitor denní aktivity můžete podpořit spuštěním měření tepové frekvence v průběhu dne či noci. Tím dostanete ucelenější přehled o běžné denní činnosti a přesnější údaje, zejména ty o energetickém výdeji.

Akumulátor

Polar Grit X disponuje integrovaným nabíjecím Li-Pol akumulátorem s kapacitou 320mAh. Díky němu hodinky vydrží až 40 hodin tréninku se zapnutou GPS i optickým snímačem tepu. V režimu úspory energie (power safe) se dokonce životnost baterie prodlouží až na úctyhodných 100 hodin! Mimo režim tréninku vydrží hodinky nabité až 3 týdny.

Vodotěsnost

Polar Grit X se pyšní vodotěsností dle normy 100M, spolehlivou pro šnorchlování, plavání a potápění do 15 metrů hloubky.

Základní tréninkové funkce

 • Měření tepu ze zápěstí (Polar Precision Prime) = fúzní optický snímač tepu přímo ze zápěstí (kombinuje optické měření tepové frekvence s měřením z kontaktu s pokožkou, čímž předchází nežádoucím vlivům pohybů rušících signál tepové frekvence)
 • Training Load Pro = rozložení tréninkového zatížení pro různé části těla, pro kardioavaskulární i pro muskuloskeletální soustavu + také zohlední, jak unaveně se sami cítíte (Subjective Load).
 • Subjective Load (Vnímaná zátěž) = Váš vlastní subjektivní dojem z náročnosti tréninku. Počítá se jako míra vnímaného vypětí (RPE), tedy srovnáním náročnosti tréninku s průměrem za posledních 90 dní. Rovnováha mezi tréninkem a odpočinkem je klíčem k lepší dlouhodobé kondici a výkonnosti.
 • Kardio zátěž = jasný ukazatel (výpočtová metoda TRIMP), do jaké míry konkrétní trénink zatížil Váš kardiovaskulární systém.
 • Svalová zátěž = množství mechanické energie (kJ) vyprodukované při tréninku. Pomáhá kvantifikovat tréninkovou zátěž při velmi intenzivních trénincích, jako jsou krátké intervaly, sprinty a výběhy do kopce, kdy tepová frekvence nemá dost času reagovat na změny intenzity.
 • Vypětí a zvládání = nahromaděná kardio zátěž (tedy vztah mezi vypětím a zvládáním) za posledních 28 dní.
 • Recovery PRO = předcházení přetrénování a riziku zranění průběžným sledováním regenerace a doporučením adekvátního odpočinku.
 • Ortostatický test = měření každodenní regenerace (vyžaduje hrudní snímač tepu). Ten ze změn tepové frekvence odhalí veškeré stresové faktory ve vašem životě (trénink, špatný spánek, pracovní tlak).
 • Test kondice =nezátěžový test do 5 minut z klidových hodnot vleže změří, jak na tom opravdu jste, výsledky lze porovnat v rámci věkové i genderové skupiny
 • Rovnováha mezi tréninkem a regenerací = dozvíte se, zda jste trénovali až moc, příliš málo nebo tak akorát, snáze poznáte své osobní limity.
 • Hodnocení regenerace = každodenní tréninkové doporučení podle aktuální úrovně kardio regenerace + dlouhodobé vyváženosti tréninku a regenerace.
 • Běžecký index (Running Index) = kombinované hodnocení běžeckého výkonu a kondice organismu (VO2max).
 • Sportovní profily = hodinky podporují více než 130 různých sportů, které si můžete přidat a editovat v aplikaci Polar Flow.
 • Metriky plavání = automatická detekce tepové frekvence, plaveckého stylu, uplavané vzdálenosti, rychlosti, tempa a odpočinku.
 • Chytré kalorie = energetický výdej v různých režimech: v průběhu tréninku + při běžné denní činnosti.
 • Přínos tréninku = zpětná vazba ihned po tréninku, včetně stručného popisu účinku příslušné tréninkové jednotky.
 • Nepřetržité monitorování aktivity = 24 hodin denně, 7 dní v týdnu sledují Vaše hodinky, kolik jste udělali kroků, jakou jste urazili vzdálenost, kolik jste spálili kalorií a jak jste spali, a stanoví vám osobní cíle každodenní aktivity.
 • Stálé měření tepu = kdykoliv se můžete podívat, jak se během dne chová Vaše srdce... a zjistit přesnější údaje o spálených kaloriích, jakož i přehled o nejnižší a nejvyšší naměřené tepové frekvenci daný den.
 • Sleep Plus™ = automaticky detekuje dobu, množství a kvalitu spánku. Dobrý spánek vám pomůže výrazně zlepšit regeneraci a výkon.

GPS a výškoměr:

 • Díky integrovanému GPS změří rychlost, vzdálenost, Běžecký index (ukazatel kondice a běžecké výkonnosti) a prokreslí mapu v PC
 • Import trasy = nahrání souboru GPX či TCX do sporttesteru přes webovou službu Polar Flow
 • Back to Start = navigace "Zpět na start" (bezpečně Vás dovede domů)
 • Route Guidance = provede Vás při tréninku naplánovanou trasou (staženou z webové služby Polar Flow)
 • Výškoměrné údaje online v průběhu záznamu (nadmořská výška + nastoupané a naklesané metry)
 • Kompas = lze přidat přes Polar Flow jako samostatný displej do sportovního profilu
 • Hill Splitter™ = automaticky detekuje všechna stoupání a klesání z údajů o rychlosti, vzdálenosti a nadmořské výšce. Získáte podrobné údaje o výškovém profilu svého tréninku a budete moci porovnat statistiku stoupání a klesání každého kopce i mezi různými tréninky.
 • Komoot = plánování a synchronizace tras pro navigaci s aplikací Komoot
 • Počasí = dvoudenní předpověď přímo na displeji hodinek (podrobnosti včetně rychlosti a směru větru, vlhkosti a pravděpodobnosti deště - na zítra v intervalech 3 hodiny / na pozítří 6 hodin)
 • Power safe (úsporný režim GPS) = šetří baterii při dlouhém tréninku tím, že upraví interval vyhledávání polohy GPS z jedné sekundy na 30 nebo 60 sekund. Delší interval znamená větší výdrž baterie, kratší interval zaznamená podrobnější data.

Sportovní funkce:

 • Sport profiles = uživatelsky přizpůsobitelné tréninkové profily pro různé sporty
 • Uživatelsky nastavitelné displeje při záznamu (všechny řádky)
 • Automatické mezičasy = uloží mezičas dle přednastaveného času či vzdálenosti (např. každé 2 kilometry)
 • Intervalový trénink a časovač = nastavte si intervalový trénink z Polar FLow a zadejte jeden až dva časovače (podle vzdálenosti nebo času)
 • Autostart / Autostop = spustí / zastaví stopky podle toho, kdy se pohybujete (z GPS signálu)
 • Personal best = eviduje nejlepší osobní výkony (průměrná rychlost / tempo, překonaná vzdálenost, spálené kalorie)
 • Měří tepovou frekvenci při plavání (s kompatibilním vysílačem H10 na frekvenci 5 kHz)

Speciální funkce:

 • Nezávislé stopky (99 mezičasů)
 • Samostatné časovače
 • Pětitlačítkové ovládání, víceřádkový displej
 • Součástí balení USB kabel pro dobíjení baterie a pro obousměrnou komunikaci s počítačem
 • Bluetooth kompatibilita s vysílačem tepové frekvence Polar H10
 • Bluetooth kompatibilita s cyklosnímači i s běžeckým senzorem

Spojení s počítačem, tabletem či chytrým mobilem:

 • Kompatibilní s operačními systémy Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 a novějšími
 • Kompatibilní s operačními systémy Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 a novějšími
 • Přenos dat do PC přes USB kabel
 • Kompatibilní s mobilní aplikací Polar Flow přes Bluetooth Smart 4.0

Další parametry:

 • Dobíjecí Li-Pol baterie (320 mAh) = 40 hodin nepřetržitého příjmu GPS signálu (až 100 hodin v režimu power safe), 30 dní v režimu denního času
 • Denní čas (12/24h) + Stopky + Odpočítávání
 • Datum a den v týdnu
 • Budík
 • Hmotnost hodinek: 64 g (s páskem) / 44 g (bez pásku)
 • Rozměry hodinek (š x v x h): 46 mm x 46 mm x 18 mm
 • Rozměry displeje (š x v): 32 mm x 32 mm
 • Délka řemínku (obvod zápěstí): M/L = 155 mm až 210 mm; S = 130 až 185 mm
 • Rozlišení displeje: 240 x 240 pixelů
 • Podsvícení displeje
 • Dotykový displej
 • Sklo displeje: Gorilla Glass odolné proti poškrábání, vrypům, prasknutí, pádu
 • Automatická aktualizace firmware
 • Vodotěsnost: WR100 (šnorchlování, plavání a potápění do 15 metrů hloubky)
 • Jazykové varianty: 16 ovládacích jazyků (včetně češtiny)

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Polar Grit X černý M/L

Polar Grit X černý M/L

Outdoorové multisportovní hodinky pro efektivní trénink

Outdoorové multisportovní hodinky s pokročilou výbavou pro efektivní trénink. Robustní tělo hodinek kombinuje s nízkou hmotností 64 gramů. Disponuje GPS přijímačem, magnetickým kompasem, barometrickým výškoměrem a nepřebernou škálou praktických tréninkových funkcí!

Délka řemínku (obvod zápěstí): M/L = 155 mm až 210 mm; S = 130 až 185 mm

Příslušenství